Сучасний дизайн інтер’єру та архітектура не обходяться без такого матеріалу як нержавіюча сталь. Естетика і міцності сплаву перевершили багато традиційних будматеріалів. Всі сучасні стилі і напрямки гармонійно включаю в себе такі елементи як блискучий або матовий сірий метал. Тому якщо у вас виникла необхідність купити або встановити гарні перила, то нержавіючий сплав – найвдаліший і довговічне рішення.
При спорудженні будь-якого огорожі слід дотримуватися двох принципів – робота повинна бути виконана грамотно і акуратно. Якщо ви не маєте теоретичних знань і практичного досвіду в будівництві, монтажі і проектуванні, то зверніть увагу на роботи компанія «Stalkol». Ми гарантуємо професійне виготовлення та встановлення конструкцій будь-якої складності. Якщо ви володієте необхідною базою, то прочитавши статтю, стане зрозуміло, як виконати монтаж куплених нержавіючих труб, щоб створити акуратні перила.
Підготовка до складання і монтажу перил з нержавіючої сталі
Основні елементи конструкції:
- поздовжні лаги (ригель);
- поперечні стійки (балясини);
- поручні;
- кріплення і повороти;
- декоративні накриття і фасонні деталі;
- полірувальна паста і епоксидний клей.
Найширші труби використовуються для поручнів (близько 50 мм в діаметрі або Ф50), стійки – 0,38 мм (Ф38), а ригеля – 16 мм (Ф16). Основні інструменти: перфоратор, свердла (для нержавійки, стін, ступенів), болгарка (з диском, насадкою для задирок, повстяним колом). А також керн, вимірювальні прилади, викрутки (в т. Ч. Шестигранна) і ключі.
Після закупівлі матеріалів та інструментів слід виконати завмер і нарізку нержавіючих труб. Стандартна висота огорожі 90-95 см. Довжина ригелів вимірюється в процесі, і визначається величиною сходового прольоту. Після болгарки завжди залишаються задирки, для чого і потрібен наждачний круг. Мінливість зачищається повстю і полірується пастою.
Монтаж перил:
- Збірка регульованого наконечника виконується досить просто. Величина балясини – 0,38 мм, в той час як зовнішня частина наконечника на пару міліметрів ширша. Такий розбіжність дозволяє заховати нерівні поверхні після болгарки.
- Розташування стійок виконується з прикріпленням першої і останньої труби. Потім натягується шнур і по ньому проставляються по центру сходинок необхідну кількість стійок. Балясина розташовується не ближче ніж 5 см до краю поверхні. Кріпиться за допомогою заставної деталі. Керамічна плитка і бетон свердлити свердлами різної товщини. Що б одягнути на заставну стійку нержавіючу трубу попередньо основа обробляється епоксидним клеєм.
- Змиритися довжина і відрізається поручень, який дуже ретельно обробляється. Кріплення виконується анкерними саморізами. Стандартні відводи для поворотів перил також обробляються епоксидним клеєм і вставляються в поручні. Потім відрізається наступний шматок труби під поручень і вставляється аналогічно виконаному ділянці.
За допомогою рігеледержателя (бочки) кріпляться ригеля. Закручування гвинтів виконується за допомогою шестигранної викрутки. Після закріплення двох крайніх елементів, натягується нитка і по ній зазначається місця центральних рігеледержателей, закріплюється. Зрізані торці ригеля з боків ретельно обробляються.
Останній етап збірки – з’єднання фасонних деталей з конструкцією на заздалегідь оброблену клеєм поверхню.
Всі подряпини обробляються полірувальної пастою і болгаркою з повстяним колом. Професійний підхід, коли виконується повна збірка. А потім оперативно в кілька рук встановлюється зібрана конструкція. Новачкам доцільно споруджувати поступально. Якщо ви хочете отримати закінчений образ сходів, то є сенс обладнати поручні на стіні. Вони кріпляться кожні 0,5 м на кутові кронштейни.
Спочатку виникає відчуття, що конструкція – нескладний процес. В реалії потрібно безліч навичок і зосередженості. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то звертайтеся до професіоналів.
Дивіться також: