Як виконати огорожу балкона своїми руками?

 ограждение балкона своими руками

Балкон, лоджія, тераса, веранда – все це не обов’язкові, але комфортні і корисні елементи конструкції будинку. Для безпеки життєдіяльності всі балкони обладнуються перилами. Архітектура і дизайн балконних огорож може бути найрізноманітнішою. Способів прикрасити власне житло існує неймовірна кількість. Найчастіше ексклюзивний дизайн замовляється для приватних особняків. Багатоквартирні будинки обмежені вже існуючим проектом, і принципові конструкторські рішення дорого здійснити. Але в будь-якому випадку, огородження балконів з металу за власним проектом значно перевершує штамповані зразки «шпаківень». Тому хороший спосіб виділити свою квартиру або будинок – замовити або виконати самостійно красиве і надійне огородження.

Вимоги до огорожі балкона з металу, або будь-якого іншого матеріалу

Стандарти і норми для громадських будівель і споруд викладені в Гості ДБН В.2.2-9-99 і про житлових будівлях в ДБН В.2.2-15-2005. А також визначальним документом є ГОСТ 25772-83 «Огородження балконів, дахів і сходів». Увага до перелічених документів необхідно для дотримання законності будови і для забезпечення безпеки життєдіяльності людини. У побутовому спілкуванні не всі розуміють різницю між лоджією і балконом. Перше це частина будівлі, самостійна кімната, вбудована в будинок, і має три стіни. Балкон – це виступаюча майданчик.

Стандартні обмеження для балконів і лоджій:

 1. Висота балконного простору від підлоги до даху повинна бути 2,6 м.
 2. Стандартна плита виступає над стіною на 0,65-0,8 м. Ширина лоджії може досягати 1,2 м.
 3. Висота огороджень коливається від 0,9 м до 1,1 м (понад 30 поверхів). Чим вище будівля, тим більше огорожу.
 4. Товщина встановлених в типові будинки плит буває від 15 до 22 см.
 5. Мінімальне навантаження на огорожі 30 кгс / м в житлових приміщеннях, в той час як на трибунах 120 кгс / м. Хоча професіоналів необхідна навантаження для житлових приміщень бентежить, багато рекомендують збільшити до 80 кгс / м.
 6. Заповнення огорож розділяється на екранні (скло, метал), гратчасті (де відстань між вертикальними балясинами повинно бути не менше 10 см) і комбіновані. Причому для висотних будинків рекомендовано тільки екранне огорожу. А горизонтальні ригелі заборонені в дитячих установах, і ризиковані в інших закладах, так як утворюють зручний підйом для лихачів і безвідповідальних користувачів балконами.
 7. Зазор від нижньої горизонталі огорожі до статі повинен бути 10 см (в разі відкритого балкона).
 8. Конструкція огородження не повинна важити більше 3000 кг.

ограждение балкона

Огорожа балкона, покрокова інструкція

Монтаж поручнів відбувається досить просто при наявності знань, досвіду і відповідних інструментів.

Початок роботи

Визначається місце розташування опорних стовпів. Перфоратором прикріплюються до плити наконечники. Використовується свердло по бетону. Відстань між ними не повинно перевищувати 1,5 м. На балконах стійки обов’язково встановлюються по кутах і близько стен.Расстояніе до краю плити не повинно бути менше 5 см. По розмічених точках, і заздалегідь складеним проектом, проводиться нарізка стали по заданих розмірах (балясини , ригелі, поручні, кути і інші елементи).

Монтаж конструкції

До встановлених наконечників кріпляться опорні стовпи, низ накривається декоративними кришками, для того щоб закрити місця з’єднання. За допомогою закладних фіксуються стійки. Потім встановлюються балясини і ригеля, попередньо разметив рівнем рівне місцезнаходження. Технологія аналогічна збірці сходових огорож та поручнів.

vhodnaya-gruppa4

Останній етап

Після установки всіх стійок, ригелів і балясин, поручні накриваються поручнем і закріплюються. Стикуються і зміцнюються повороти.Обязательно для збільшення міцності конструкції труби фіксуються дюбелями до стіни будівлі.

Переваги огорожі балкона з нержавіючої сталі:

 • Легка вага конструкції в поєднанні з високою міцністю.
 • Стійкість до корозії, атмосферного впливу, перепадів температур, хімічних речовин. Для вулиці це найкращий матеріал, який протягом багатьох десятків років зберігає ідеальний стан.
 • Простота догляду полягає в звичайній чищенні або мийці. Ніяких захисних шарів в період експлуатації не використовується.
 • Лояльна ціна з урахуванням довговічності і стійкості.
 • Модний і акуратний зовнішній вигляд, відмінно вписується в усі сучасні і більшу частину традиційних напрямків в дизайні.
Варіанти перил для балкона

Найпростіший і дешевий варіант – стійки з частим запаленням з нержавіючих труб. Можуть бути рівні і витіюваті лінії, опуклі і запалі, або низка тонких і товстих труб. Більш ефектний зовнішній вигляд виходить, якщо комбінувати скло і сталь. Такі варіанти представлені вмногоетажних торгових центрах. Якщо надається перевага закритий балкон, то для заповнення можна використовувати полікарбонат, метал, дерево, пластик, кольорове скло. Елітні види балконних огорож доповнюються дерев’яними вставками на поручнях.Елегантность надають створені в унісон балконного огорожі і прикріплені кашпо і квіткарі. Подивившись фото можливих варіантів, Ви самі переконаєтеся, що рішень може бути маса. І за цілком помірні суми можна отримати дивовижний за красою і міцності балкон.

Читайте також:

Замовити перила для сходів;

Вхідна група в приватний будинок;

Як встановити поручні з нержавійки;

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *