Як вибрати перила з нержавійки?

Как выбрать перил из нержавейкиСучасне планування будівель і споруд передбачає облаштування безліччю сходів. Незахищений ступінчастий перехід несе небезпеку для життєдіяльності людини. Тому вертикальні зв’язку обладнуються поручнями і поручнями. Рівень розвитку дизайну в інтер’єрі та архітектурі не дозволяє застосовувати естетичні непривабливі споруди. Людина завжди прагнув до краси, але на цьому етапі це сфера має більш високий конкурентний поріг.
Для спорудження поручнів використовуються: дерево, пластик, метал, нержавіючий сплав, скло, штучний камінь. З усього перерахованого найдовговічніший представник – легована сталь. Це відносно новий (трохи більше 100 років) штучно створений матеріал для особливих потреб виробництва і побуту. Високі показники міцності, стійкості до різного впливу, довговічності, зробив нержавійку найпопулярнішим будматеріалом. Кінець XX, початок XXI століття виділилося сплеском нового стилю і напряму – high technology. Він висловлює прогрес, функціональність і естетику. Одним з основних матеріалів і є срібляста матова або дзеркальна антикорозійна сталь.

Выбрать перила из нержавейкиЧому нержавіюча сталь – кращий матеріал?

  1. Термін придатності обчислюється десятиліттями.
  2. Міцність металевої труби здатна витримати відчутні силові дії.
  3. Не вимагає фарбування, грунтовки або ще яких-небудь робіт.
  4. Має легку вагу, що принципово в великовагових висотних будинках.
  5. Щодо легко обробляється і встановлюється.
  6. Просто очищається від бруду і витримує дезінфікуючі засоби, що важливо в громадських або медичних установах.

Інші будматеріали, призначені для спорудження перил, менш довговічні і вимагають постійного догляду. Так, дерево псується, скло б’ється і ісцарапивается, метал іржавіє. Цегла або камінь вимагає міцного фундаменту і може обсипатися.

Від чого відштовхуватися при виборі перил?

Перше і найголовніше – надійність конструкції. Перила – опорний елемент сходів, тобто вони повинні витримувати вагу людини, і відштовхуватися від грамотно підібраної висоти. Так для людей середнього зросту нормальна величина над рівнем підлоги – 90 см, а для високих людей більш зручно спиратися на 1-1,20 м. Для дитячих установ додатково кріпиться планка посередині перил, що б дитині комфортно було триматися за поручень. В термін надійності конструкції включається і грамотний монтаж. Тому що перилами часто обладнуються найкрайніші площині, наприклад, балкони. Неправильна установка може привести до трагічних ситуацій. Якщо сходи широка і відкрита, то варто обладнати перила з обох сторін. Якщо вузька, що межує зі стіною, то досить закрити вертикальний проліт між поверхами. Для комфортного пересування варто обладнати і стіну одним рядом поручнів.

Выбор перил из нержавейки

Ефектний дизайн сходів – візитна картка будинку

Дизайн лестницы из нержавейки

Інша сторона вибору полягає в естетиці та гармонійності з навколишнім інтер’єром або екстер’єром. Найефектніший і престижний варіант – комбіновані перила. Наприклад, стійки з нержавіючої сталі заповнені склом, а поручень оброблений деревом. Такий варіант забезпечує огляд приміщення, візуально збільшує простір, міцний, дерев’яна поверхня має приємними тактильними відчуттями при дотику долонями. До того ж дерево більш «теплий» матеріал, на відміну від металу або скла. Найпростіший варіант перил – часті стійки і поперечні лаги з нержавійки. Цей вид є і класичним зразком. Як варіант елітних огороджень є декоративні або ажурні рішення з нержавійки як чітких геометричних, так і хитромудрих форм.

Сьогодні в суспільстві стоїть гостро питання про людей з обмеженими можливостями, тому власникам громадських закладів, магазинів та установ варто продумати споруди пандусів. Такі споруди частіше зустрічаються в лікарнях і аптеках. Але світ не стоїть на місці, гуманність – ваш крок в цивілізоване суспільство.

Якщо ви не є дизайнером і конструктором, то вибір поручнів краще довірити професіоналам. У кожної поважаючої себе компанії, що займається установкою огороджень, є в штаті такі професіонали. Компанія «Stalkol» – надійний партнер в світі виробів з нержавіючої сталі.

Дивіться також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *